در این مقاله بررسی می کنیم که هوش مصنوعی چگونه  پروسه آماده سازی و تهیه را در فرایند ساخت و تولید بهبود بخشیده است.

کارشناسان آماده سازی در صنعت ساخت و تولید یک فعالیت خاص را انجام می دهند : وسایل و چیزهایی که سازمان و شرکت به آن نیازمند است را در زمان صحیح و با قیمت مناسب تهیه می کنند. اگر در یک سازمان ساخت و تولیدی مواد اولیه موجود نباشد فعالیتی وجود نخواهد داشت و تولید متوقف خواهد شد و به همین دلیل کارشناسان آماده سازی و تهیه از اهمیت بالایی در سازمان برخوردار هستند. فعالیت آن ها فقط مربوط به مراکز ساخت و تولید نیست چون خدمات و نیازهای همه تجارت ها را فراهم می کنند و در اختیار آن ها قرار می دهند.

زمانی که صاحبان ساخت و تولید قوانین سیستم تهیه و آماده سازی را تدوین می کنند باید به تجربه تیم آماده سازی توجه کنند. در غیر این صورت شرایط مناسبی برای سازمان بوجود نخواهد آمد. خریداران در محیط های بسته خود تصمیمات خرید ایزوله ای را بر اساس تجربیات شخصی خود اتخاذ می کنند تا این که به تجربیات جمع آوری شده یک سازمان و تشکیلات توجه کنند. البته همیشه افرادی وجود دارند که سعی در بازی دادن سیستم موجود دارند.

 

 

یکی از مواردی که باعث می شود فرایند آماده سازی و تهیه مشکل و سخت باشد کیفیت هوش و ذکاوتی است که در هنگام انجام خرید مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از تحلیل ها و آنالیزها کمک می شود که میزان پخش دن در یک دوره زمانی خاص شناخته شده و فرصت های بهینه سازی شناسایی شوند.

فقط باید توجه داشت که این موضوعات امکان بررسی بسیار عمیق را ندارند. الگوها و پترن های رفتارهای خریدی احتیاج به کاوش بیشتری دارد. دانش و هوش از طریق کارشناسان و متخصصانی ناشی می شود که فرایند توزیع را آنالیز کرده و پیشنهاداتی را بر اساس بنچمارک ها و تحقیقات انجام شده ارائه کرده اند. اما نمی توانند وارد سطح معامله شده  و پیشنهادات خاص ارائه کنند.

به دلیل این که حجم بسیار بالایی از داده های آماده سازی و تهیه ایجاد شده تحلیل و آنالیز داده های موجود برای درک شرایط موجود کاری غیرممکن خواهد بود. فرایندهای خرید و معامله الگوهایی دارند که در بخش های عمیق ماجرا وجود دارند که بعضی از آن ها خوب و بعضی دیگر نامناسب هستند. این الگوها نکات دقیق رفتارهای خرید را مشخص می کنند. اما شما نمی توانید قانونی را برای شناسایی میزان صحت و دقت آن ها تعریف کنید و در همین نقطه است که هوش مصنوعی به کمک می آید. کارشناسان تهیه و آماده سازی باید دسترسی گسترده ای به اطلاعات و آمارها داشته باشند که هوش مصنوعی آن را فراهم می کند. هوش مصنوعی می تواند از الگوریتم هایی استفاده کند که داده ها را دسته بندی و آنالیز کرده و داده های طبقه بندی شده را در اختیار کارشناسان قرار دهد. با توجه به فیدبک های دریافتی ، هوش مصنوعی می تواند تعیین کند که کدام الگوها توسط کاربران انسانی مورد قبول است و با توجه به این داده ها مشخص کند که در انجام معاملات واقعی تصمیم گیری شود.

البته در هر قانون موارد استثنا وجود دارند که با توجه به عوامل مختلفی روی نتایج تاثیرگذار هستند. بعضی از فاکتورهای موثر عبارتند از : واحدهای تجارتی ، خریدار ، کارخانه ، کارپرداز و … .

 

 

کارشناسان آماده سازی باید امکان رشد اقتصادی سریع تجارت را فراهم کنند و اینجاست که هوش مصنوعی به آن ها کمک می کند تا در سرعت مورد نظر فعالیت کنند و کارایی فوق العاده ای داشته باشند. وقتی که در تشکیلات یک هوش و ذکاوت برتر وجود داشته باشد همیشه کارکنان و کارمندان در مسیری حرکت می کنند که بیشتری میزان کارایی وجود خواهد داشت چون یک عامل باعث می شود که آن ها بر اساس تجربیات تایید شده حرکت کنند.

استفاده از هوش مصنوعی کمک می کند تا فرایندهای غیرقابل مطمئن که امکان دارند به موفقیت حاصل نشوند از پروسه انجام کار خارج شوند. هوش مصنوعی این توانایی را در تیم تهیه و آماده سازی ایجاد می کند تا نسبت به نیازهای واقعی تجارت حساس تر و دقیق تر شوند. در ابتدای مقاله بیان کردیم که ممکن است بعضی ها قصد بازی دادن سیستم را داشته باشند ، هوش مصنوعی اثرات این گونه فعالیت ها را کاهش یا حذف می کند.

تشکیلات ساخت و تولیدی برای حرکت مستمر و پیوسته خود به تیم تهیه و آماده سازی اعتماد می کنند هوش مصنوعی به تیم تهیه کمک می کند تا همه فعالیت ها بر اساس نتایج و داده های تایید شده گسترش دهند تا سرعت فعالیت ها افزایش پیدا کند. در این شرایط تیم می تواند تصمیمات بهتری اتخاذ کرده که باعث پیشرفت تجارت شده و سیستم چابک عمل کند.

 

تعداد بازید : 3429

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
 • سحر

  نوشته جامع و خوبی بود

 • مستانه

  بسیار عالی سپاس از شما

 • Shana

  بسیار عالی و کامل بود

 • sanaz

  این روزها هوش مصنوعی اهمیت و تاثیر زیادی داره.

 • mehran

  گابیا عالی بود. خسته نباشی

 • sara

  ممنون نوشته کاملی بود.

 • رومیا

  عالی و کامل بود.

 • شایسته

  ممنون از شما برای این مطلب خوب

 • نوشین

  ممنون بسیار عالی و جامع بود.

 • sanaz

  این روزها هوش مصنوعی بسیار اهمیت داره.

 • سرور

  نوشته خوبی بود ممنون از شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.