در دوران کنونی ساخت و تولید با شرایط ویژه ای روبه روست هم چنین باید توجه داشت که باید مهارت ها و تخصص ها تغییر کرده و به روزرسانی شوند ، نیازی دیده می شود که همه تلاش ها در جهت مهارت آموزی کارگران و کارمندان می بایست شتاب بیشتری بگیرند.

با تغییراتی که در بخش ساخت و تولید بوجود آمده است باید کارگران را با مهارت های جدید آشنا کرد و به آن ها آموزش داد. پیش بینی می شود که در دهه آینده بخش ساخت و تولید بیش از 3.5 میلیون شغل در ایالات متحده آمریکا ایجاد کند. این اشتغال زایی برای کارگران قدیمی نیست که با دانش و مهارت های موجود خودشان به فعالیت بپردازند بلکه باید نیروهایی با مهارت و متخصص وارد این بازار کاری شوند یعنی احتیاج به نیروهای آموزش دیده و ماهر وجود دارد که فعالیت های امروز و فردا را انجام دهند.

 

 

سازمان ها و تشکیلات باید با حرکتی شتابدار به سمت آموزش نیروهای خود بروند تا با ایجاد مهارت و یا مهارت آموزی بیشتر آن ها ، پرسنل خود را برای رویارویی با دوران دیجیتال آماده کنند و شرایطی را فراهم کنند که امنیت شغلی آن ها برای مدت طولانی پشتیبانی کند. در نسخه جدید انقلاب صنعتی با فعالیت های ساخت و تولیدی که در گذشته با آن ها روبه رو بودیم سروکار نخواهیم داشت و باید با نسخه چهارم فرایندهای ساخت و تولیدی کار کنیم.

تکنولوژی شرایط چگونگی انجام کارها را تغییر می دهد بسیاری از فعالیت های تکراری و فرایندها بصورت اتوماسیون و خودکار انجام می شود. زمانی که اتوماسیون وارد فعالیت ها می شود دیگری نیازی به نیروها در آن قسمت وجود ندارد پس باید آماده فعالیت های دیگری شوند.

حالا باید تعداد زیادی متخصص وجود داشته باشد که با دانش به روز بتوانند سیستم های اتوماسیون و تکنولوژی خودکار را سرویس و مدیریت کنند. با بوجود آمدن تغییرات و پیشرفت هایی که در تکنولوژی بوجود آمده است آینده درباره فعالیت هایی است که نیروها می توانند انجام دهند و نه فعالیت هایی که در گذشته انجام داده اند. در عصر ساخت و تولید دیجیتال پیشرفته میزان یادگیری یعنی توانایی و امکان رشد و سازگاری با محیط تعیین کننده خواهد بود.

 

 

به دلیل این که پردازش و فناوری ساخت و تولید تغییر کرده است شناسایی مهارت های  جدید و آموزش به پرسنل برای نقش های جدید از طریق برنامه های یادگیری و پیشرفت چابک و شتابدار ضروری خواهد بود. بهترین نیروها کسانی هستند که مهارت ها را فراگرفته اند ، نسبت به آموزش ها باهوش تر عمل می کنند و درباره وضعیت های خاص متفاوت فکر می کنند ، کارهای گروهی را بهتر و سریع تر انجام می دهند و باعث ایجاد سوداوری برای مجموعه خود می شوند.

این مدل از آموزش باعث می شود که نیروها و پرسنل با شرایط کاری در نسخه چهارم انقلاب صنعتی به دلیل کسب مهارت و تخصص آماده شوند و هم چنین شرایطی را ایجاد می کند تا این افراد برای مدت طولانی تر کارایی داشته باشند.

تعداد بازید : 650

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
 • سحر

  نوشته جامع و خوبی بود

 • مستانه

  بسیار عالی سپاس از شما

 • Shana

  بسیار عالی و کامل بود

 • sanaz

  این روزها هوش مصنوعی اهمیت و تاثیر زیادی داره.

 • mehran

  گابیا عالی بود. خسته نباشی

 • sara

  ممنون نوشته کاملی بود.

 • رومیا

  عالی و کامل بود.

 • شایسته

  ممنون از شما برای این مطلب خوب

 • نوشین

  ممنون بسیار عالی و جامع بود.

 • sanaz

  این روزها هوش مصنوعی بسیار اهمیت داره.

 • سرور

  نوشته خوبی بود ممنون از شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.